Torrevieja – mapa

Torrevieja – mapa

Mapa Torrevieja jest bardzo pomocna przy planowaniu wyjazdu, zwłaszcza jeśli podróżujemy pierwszy raz. Hiszpania jest miejscem, które turyści często wybierają na punk wakacyjny, a Torrevieja stanowi jedną z największych atrakcji w Hiszpanii. Poniżej umieszczone zostały m.in.: mapa Google, mapa satelitarna, mapa turystyczna i mapa drogowa Torrevieja, które przybliżą ważne informacje dotyczące lokalizacji tej miejscowości. Gdzie leży Torrevieja, jaki jest dojazd, który hotel wybrać i gdzie zjeść obiad – odpowiedź na wszystkie te pytania znajdziemy korzystając z mapy Torrevieja Hiszpania.

 

Mapa Torrevieja Alicante – Google mapa online i mapa drogowa

Mapy online oraz drogowe są szczególnie przydatne dla turystów dojeżdżających do Torrevieja z innych miejscowości. Mapa pozwala na dokładne wyznaczenie trasy, np. z lotniska w Alicante do Torrevieja. Jak pokazuje poniższa mapa Google, Torrevieja leży zaledwie 44,7 km od lotniska El Altet w Hiszpanii – najkrótsza trasa.

Mapa online pozwala na szybkie wyznaczenie możliwych tras, ich porównanie i oszacowanie czasu jazdy. Mapa drogowa uwzględnia wszystkie drogi: ekspresowe, autostrady, a nawet mniejsze uliczki przebiegające w Torrevieja, dzięki czemu zwiedzanie poszczególnych punktów można szczegółowo zaplanować z wyprzedzeniem.

 

Torrevieja Hiszpania – mapa satelitarna i topograficzna

Torrevieja na mapie to miejscowość na wybrzeżu Costa Blanca, w południowo-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Torrevieja słynie z białych, piaszczystych plaż, ciepłych i spokojnych wód, ale także z pokładów soli, którą wydobywa się ze słonych lagun. Barwy turkusowego i różowego jeziora w Torrevieja pokazuje mapa satelitarna, która idealnie odzwierciedla w czasie rzeczywistym wygląd jezior.

Na mapie satelitarnej Torrevieja wyraźnie widać niezwykły kontrast jedynego w Europie różowego jeziora, które leży tuż obok zielonego i stanowi jedną z głównych atrakcji w tych okolicach. Różowe jezioro jest największym słonym zbiornikiem w Europie, choć jego głębokość nie jest już tak imponująca, co obrazuje mapa topograficzna Torrevieja, na której możemy sprawdzić ukształtowanie terenu.

mapa topograficzna-Torrevieja
Mapa topograficzna Torrevieja – źródło: topographic-map.com/Torrevieja/

topographic-map.com/Torrevieja/

 

Zmniejszając na mapie satelitarnej odległość możemy dokładnie obejrzeć nieruchomości w Hiszpanii – widoczność z satelity jest tak dobra, że widać na mapie nawet baseny w hiszpańskich ogródkach, samochody na parkingach, czy krzewy, a nawet linie na drogach. Osoby, które planują kupić lub wynająć mieszkanie w Torrevieja mogą z ciekawości podejrzeć na mapie satelitarnej, jak wygląda ich przyszły dom lub miejsce wakacji.

 

Mapa satelitarna Torrevieja
Mapa satelitarna Torrevieja – źródło: satellites.pro/Torrevieja

Torrevieja – zdjęcia z satelity

Choć Torrevieja stanowi obecnie ważny punkt turystyczny w Hiszpanii, nie zawsze tak było. Początkowo Torrevieja była niewielką wioską rybacką, kolejno zasłynęła jako źródło soli, by ostatecznie przerodzić się w kurort turystyczny. Zmiany zachodzące w historii Torrevieja wpłynęły również na rozwój infrastruktury, co zostało ciekawie ujęte na poniższych zdjęciach. Fotografie wykonała satelita, która uchwyciła imponującą ilość nieruchomości w Torrevieja w porównaniu do lat wcześniejszych.

 

 

Mapa turystyczna Torrevieja i mapa Google Earth

Kolejna mapa Torrevieja, jaką prezentujemy, to mapa z punktami turystycznymi i wypoczynkowymi. Ta mapa może okazać się pomocna, jeśli szukamy miejsca na nocleg lub obiad. Mapa turystyczna zawiera punkty takie jak restauracje, hotele, mniejsze punkty gastronomiczne, czy parki wodne i inne atrakcje, dzięki czemu zwiedzanie w Torrevieja może okazać się o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

mapa turisticzne Torrevieja
Mapa turisticzne Torrevieja – źródło: minube.com/torrevieja

minube.com/torrevieja

Również satelitarna mapa Torrevieja w Google Earth pokazuje punkty turystyczne i noclegi. Co ciekawe, ta forma mapy przedstawia widok z lotu ptaka i jest uzupełniona o aktualne zdjęcia obrazujące atrakcje w Torrevieja, takie jak np. Laguna de Torrevieja, czy La Mata Beach. Na mapie można dodatkowo skorzystać z opcji takich jak planowanie wycieczki, czy wyszukiwarka adresów.

 

Mapy geologiczne Torrevieja

mapa-geologiczne-torrevieja
Mapa geologiczne Torrevieja – Mapa turisticzne Torrevieja – źródło: http://info.igme.es

 

Polityczna mapa Torrevieja Alicante

Dla zwolenników tradycyjnej formy map wprost ze szkolnej tablicy, prezentujemy mapy polityczne Torrevieja w formie zdjęcia.

politiczne-map-torrevieja
Politiczne map Torrevieja – źródło: http://www.costablanca.org/

Instituto Geológico de España

img

Villlamar

Powiązane posty

Różowe jezioro Torrevieja – jak dojechać do Laguna Rosa?

Laguna Rosa, czyli Różowe Jezioro, to zdecydowanie jedna z najciekawszych atrakcji jakie oferuje...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Jak dojechać z lotniska do centrum Alicante i Torrevieja?

Torrevieja to miasto w południowo-wschodniej Hiszpanii, położone na wybrzeżu Costa Blanca w...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Torrevieja: 10 miejsc, które warto zwiedzić

Na słonecznym wybrzeżu Costa Blanca w południowo-wschodniej Hiszpanii leży miasto Torrevieja...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Dołącz do dyskusji