Jak dojechać z lotniska do centrum Alicante i Torrevieja?

Jak dojechać z lotniska do centrum Alicante i Torrevieja?

Torrevieja to miasto w południowo-wschodniej Hiszpanii, położone na wybrzeżu Costa Blanca w prowincji Alicante. To właśnie Alicante stanowi łącznik z Torrevieja dla turystów z Polski – znajduje się tam lotnisko El Altet położone najbliżej malowniczej miejscowości, do której można dojechać busem, taksówką lub samochodem.

Miasteczko Torrevieja położone jest zaledwie 40 km od Alicante – grzechem podróżnika byłaby rezygnacja z bajecznych atrakcji obu, tak blisko położonych punktów wczasowych jakie oferuje Hiszpania.

Dystans 40 km wydaje się być niewielki, jednak w przypadku podróży po egzotycznym kraju może okazać się sporym wyzwaniem. Przygotowaliśmy praktyczne wskazówki, jak dojechać z Allicante do Torrevieja, jak dostać się z Torrevieja na lotnisko oraz jak dojechać do centrum miasta.

Jak dojechać z Alicante do Torrevieja – możliwości, trasa, nr drogi

Wybierając dojazd z Alicante do Torrevieja mamy kilka możliwości:

Autobus

Bezpośrednio z lotniska w Alicante regularnie kursują busy do Torrevieja. Ze względu na spore zainteresowanie turystów tą miejscowością od kilku lat możliwy jest bezpośredni dojazd z lotniska Alicante do Torrevieja. Autobusy jeżdżą kilka razy dziennie – dokładny rozkład busów z Alicante do Torrevieja niżej.

Własny samochód

Podróżując po Hiszpanii samochodem możemy dojechać z Alicante do Torrevieja wybierając:

Drogę krajową nr N-332

Z Alicante do centrum Torrevieja trasa wynosi 50 km. Jest to najkrótsza droga, choć w sezonie letnim możliwy jest spory ruch powodujący niewielkie opóźnienia.

Autostradą AP-7 – 69 km

Trasa dłuższa, bardziej okrężna, ale nieco szybsza i wygodniejsza z racji podróży autostradą.

Wynajem samochodu

Na lotnisku w Alicante można wynająć samochód. Cena za wynajem samochodu na tydzień waha się zwykle od 200 zł do nawet kilku tysięcy, co zależy od marki samochodu. Jednak w przedziale do 300 zł możemy wynająć naprawdę wygodny samochód z 4-5 miejscami, co przy pięcioosobowej grupie oznacza ok. 5-8 zł dziennie za osobę. Trzeba jednak pamiętać o konieczności doliczenia opłaty za benzynę – ok. 50-55 groszy więcej za litr w porównaniu do cen w Polsce.

Taksówka

Wynajem taksówki z Alicante do Torrevieja to koszt ok. 50 Euro i więcej.

Pieszo

Plus-minus 8 godzin, cena – za darmo 😊

 

Alicante lotnisko El Altet – dojazd do centrum Alicante

Z Alicante na lotnisko El Altet dojazd jest bardzo wygodny – dojedziemy bez problemu busem lub taksówką. Cena za taksówkę to zwykle ok. 15-20 Euro. Natomiast za bilet autobusowy zapłacimy niecałe 3-4 Euro.

Autobusy z lotniska w Alicante odjeżdżają z przystanku nr 30 praktycznie co 20 minut, dojeżdżając do głównego dworca Estación de Autobuses Alicante w centrum miasta, które znajduje się 13 km od lotniska. Tą samą linią autobusową (C6) dojedziemy także do stacji kolejowej lub do Plaza Puerta del Mar.

Komunikacja tramwajowa w Alicante zlokalizowana jest pod ziemią i nie łączy miasta z lotniskiem.

W samym Alicante możemy podróżować komunikacją miejską – cena za jednorazowy bilet to ok. 1,45 – 1,5 Euro.

 

Jak dojechać z lotniska w Alicante do Torrevieja? Trasa Torrevieja – lotnisko El Altet

Jeśli miejscem docelowym podróży jest Torrevieja, można skorzystać z wygodnego połączenia z lotniska Alicante na dworzec w centrum Torrevieja. Autobusy jeżdżą praktycznie codziennie w godzinach od 7:00 rano do 22:00 z częstotliwością co 1-2 godziny.

Wyjazd z lotniska El Altet odbywa się z drugiego poziomu portu lotniczego. Trasa do Torrevieja prowadzi przez autostradę A-7 i nie obejmuje przesiadek, dzięki czemu podróż jest szybka – trwa ok. 1 godzinę – nie ma żadnych opóźnień, jak zdarzało się to na drodze krajowej N-332.

Jeśli wakacje w Hiszpanii obejmują pobyt w Alicante, warto będzie wybrać się chociaż na kilkugodzinną podróż do Torrevieja. Hiszpania ma wiele pięknych miast, ale atrakcje i krajobrazy w Torrevieja są szczególne. Słynne miejsca, jak plaża El Cura, laguny solne, czy różowe jezioro nie pozostają obojętne dla turystów.

Komunikacja autobusowa oferuje trasy z przesiadkami lub podróż bezpośrednio z dworca w Alicante do Torrevieja. Autokary zazwyczaj mają naprawdę wyraźne oznaczenie z napisem ,,Torrevieja”.

Komunikacja miejska w Torrevieja działa bardzo sprawnie dzięki przewoźnikowi Costa Azul, który organizuje kilkanaście tras łączących Alicante i Torrevieja.

Trasa Alicante – Torrevieja – rozkład bus (godziny odjazdów)

Jak dojechać z lotniska Alicante do Torrevieja? Ze względu na spore zainteresowanie turystów tą miejscowością od kilku lat możliwy jest bezpośredni dojazd z lotniska do dworca w Torrevieja przy Calle del Mar, 50. Autobusy jeżdżą kilka razy dziennie – dokładny rozkład bus przewoźnika Costa Azul z Alicante do Torrevieja w obie strony przedstawiamy niżej:

  • Autobus z lotniska Alicante linią C-6 (bus Costa Azul) wyjeżdża kilka razy dziennie o godzinach: 8:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 22:00.
  • Costa Azul kursuje na trasie Alicante – Torrevieja w obie strony, więc jeśli zamierzamy wrócić do Alicante, również nie ma z tym problemu. Busy Costa Azul wyjeżdżają z dworca w Torrevieja na lotnisko El Altet o godzinach: 7:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 21:00.
  • Cena za bilet autobusowy do Torrevieja to niecałe 7 Euro w jedną stronę. Dzieci, które nie skończyły 4 lat mogą podróżować za darmo. Bilety można kupić u kierowcy lub w przypadku podróży z Torrevieja na lotnisko w Alicante, także na dworcu autobusowym.

 

źródło obrazu: http://www.cronistasoficiales.com – A. Darblade – Colección de F. Sala Aniorte

 

 

 

img

Villlamar

Powiązane posty

Torrevieja – mapa

Mapa Torrevieja jest bardzo pomocna przy planowaniu wyjazdu, zwłaszcza jeśli podróżujemy...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Różowe jezioro Torrevieja – jak dojechać do Laguna Rosa?

Laguna Rosa, czyli Różowe Jezioro, to zdecydowanie jedna z najciekawszych atrakcji jakie oferuje...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Torrevieja: 10 miejsc, które warto zwiedzić

Na słonecznym wybrzeżu Costa Blanca w południowo-wschodniej Hiszpanii leży miasto Torrevieja...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Dołącz do dyskusji