Maksymalna Cena: Od do

Na sprzedażRynek wtórny
5.900.000€
Na sprzedażRynek wtórny

Przepiękna Willa z widokiem na ocean

Sypialnie: 4Łazienki: 4m²: 1000

Villa

Anna Rudowicz

4 lata temu

5.900.000€

Sypialnie: 4Łazienki: 4m²: 1000

Villa

4 lata temu

Na sprzedażRynek wtórny
90.400€
Na sprzedażRynek wtórny

Ciekawy dom w dobrej cenie na Teneryfie !

ul. Waque, 3, 38350 Tacoronte, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania

Sypialnie: 2Łazienka: 1m²: 119

Dom bliźniak

Anna Rudowicz

4 lata temu

90.400€

Sypialnie: 2Łazienka: 1m²: 119

Dom bliźniak

4 lata temu


Sławne na całym świecie słoneczne plaże Hiszpanii obejmują nie tylko wybrzeża Morza Śródziemnego, ale także Oceanu Atlantyckiego. Właśnie tam, u wybrzeży Afryki, leżą Wyspy Kanaryjskie. Do najpopularniejszych z nich należy Teneryfa. Jej stolica, Santa Cruz de Tenerife, często nazywana w skrócie Santa Cruz, to tętniące życiem miasto, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Jego urok przyciąga nie tylko turystów, ale także osoby zainteresowane zakupem nieruchomości, których marzeniem jest własny domu przy plaży, z widokiem na ocean.

Santa Cruz de Tenerife to drugie co do wielkości miasto na Wyspach Kanaryjskich. Jego historia rozpoczęła się od podboju, którego w 1494 roku dokonał Alonso Fernandez de Lugo, wbijając w ziemię krzyż. Od tego wydarzenia pochodzi też nazwa powstałej wtedy miejscowości – „krzyż” to po hiszpańsku „cruz”.

Na niezapomnianą atmosferę Santa Cruz składają się m.in. widowiskowe place Plaza de España i Plaza de Candelaria. Po środku pierwszego z nich stoi pomnik poległych podczas hiszpańskiej wojny domowej, natomiast na drugim znajduje się monument El Triunfo de la Candelaria poświęcony Matce Bożej – patronce Wysp Kanaryjskich. Warte odwiedzenia są również Museo de la Naturaleza y el Hombre (Muzeum Przyrody i Człowieka) oraz Museo Municipal de Bellas Artes (Miejskie Muzeum Sztuk Pięknych), w których – w zależności od zainteresowań – można podziwiać wystawy archeologiczne i geologiczne lub dzieła sztuki hiszpańskich i europejskich artystów. Do najstarszych zabytków należy z kolei kościół Iglesia de la Concepción z 1502 roku.

Dzięki położeniu z dala od kontynentalnej Europy klimat Wysp Kanaryjskich jest niezwykle gorący. Średnia temperatura powietrza w dzień to aż 25 °C, a temperatura wody nawet w styczniu wynosi 20 °C. Tak piękna pogoda jest jednym z powodów, dla których nieruchomości w Santa Cruz de Tenerife cieszą się wielką popularnością. Potrzeba bowiem tylko kilku kroków, aby spełnić marzenia o własnym domu lub mieszkaniu w tym wyjątkowym mieście, w którym lato trwa przez cały rok.