Maksymalna Cena: Od do

Na sprzedażRynek wtórny
162.000€
Na sprzedażRynek wtórny

Szeregowiec w malowniczej miejscowości na Fuerteventura

Calle A.Francisco Berriel Jordán, 35610 Castillo Caleta de Fuste, Las Palmas, Hiszpania

Sypialnie: 2Łazienki: 2m²: 107

Dom bliźniak

Anna Rudowicz

3 lata temu

162.000€

Sypialnie: 2Łazienki: 2m²: 107

Dom bliźniak

3 lata temu

Na sprzedaż
Od68.600€
Na sprzedaż

Trzypokojowe apartamenty w Las Palmas

Av. Rosa Vila, 3, 35600 Puerto del Rosario, Las Palmas, Hiszpania

Sypialnie: 3Łazienki: 2m²: 81

Mieszkanie

Anna Rudowicz

4 lata temu

Od68.600€

Sypialnie: 3Łazienki: 2m²: 81

Mieszkanie

4 lata temu


Las Palmas de Gran Canaria, najczęściej zwane po prostu Las Palmas, to stolica wyspy Gran Canaria i największe miasto Wysp Kanaryjskich. Ten słynny archipelag, w przeciwieństwie do większości najpopularniejszych hiszpańskich wybrzeży, nie znajduje się na Morzu Śródziemnym, a na Oceanie Atlantyckim, u wybrzeży Afryki. Piękna pogoda i słoneczne plaże łączą się tam z bogatą historią, tworząc niezapomnianą atmosferę, która oczarowuje zarówno podróżników, jak i osoby zainteresowane zakupem nieruchomości na Gran Canaria.

 

Dzieje Las Palmas sięgają 1478 roku. Wkrótce potem powstała Katedra Świętej Anny, która jest jednym z najstarszych i najważniejszych zabytków w tym mieście. Bardzo interesujący jest również Dom Kolumba (Casa de Colón). Przekazy mówią, że właśnie tam zatrzymał się Krzysztof Kolumb przed wyruszeniem na zachód w swoją pierwszą podróż do Ameryki. Obecnie znajduje się tam muzeum, w którym można podziwiać m.in. stare mapy, na których istnieje tylko jeden ocean otaczający wszystkie znane wówczas lądy. Oba te budynki są położone w historycznej dzielnicy Vegueta, gdzie można podziwiać również inne zabytkowe miejsca.

 

Nie należy oczywiście zapominać o innych atrakcjach Las Palmas de Gran Canaria, które mają mniej wspólnego z historią tego miasta lub leżą w innych jego punktach. Długa na 4 km plaża de Las Canteras zachęca do opalania się i kąpieli w krystalicznie czystym oceanie, a bardzo niedaleko brzegu znajduje się rafa koralowa. Tuż obok biegnie promenada pełna kawiarenek i restauracji, a w jej najbliższej okolicy położony jest imponujący port Puerto de la Luz wraz z zabytkowym fortem Castillo de la Luz.

 

Wyspy Kanaryjskie zazwyczaj kojarzą się ze słońcem i bajecznie piękną pogodą. I słusznie. W historii meteorologii nigdy nie zanotowano tam mrozu ani opadów śniegu, a średnia temperatura w dzień to prawie 24 °C. Któż nie chciałby zamieszkać tam, gdzie lato nigdy się nie kończy? Warto przyjrzeć się Las Palmas de Gran Canaria pod kątem nieruchomości na sprzedaż. To prosta droga do spełnienia marzeń o własnym domu na rajskiej wyspie.