Oto niektóre z najtańszych miejscowości, można kupić tanie nieruchomości w Hiszpanii

Oto niektóre z najtańszych miejscowości, można kupić tanie nieruchomości w Hiszpanii

Zakup domu pozostaje jednym z głównych zmartwień każdego z nas. Niezależnie od tego, czy jest to pierwszy dom czy dom wakacyjny, dobrze jest wiedzieć, w jakim stanie znajduje się dany rynek nieruchomości.  Znając niektóre z najtańszych miejsc  w Hiszpanii aby zakupić dom, pochodzących z danych Ministerstwa Rozwoju, pozwoli mieć  szersze rozeznanie aby podjąć najlepszą decyzję. Informacja ta posłuży przynajmniej, jako jedna ze wskazówek o najbardziej przystępnych cenowo obszarach Hiszpanii.

Oto kilka miejsc, które wybraliśmy specjalnie dla Ciebie Państwa , miejsc, o których warto pamiętać, przy podjęciu decyzji zakupu nieruchomości .

Crevillent

W Crevillent ceny mieszkań to około 599,40 euro z 1 m2 . Miasteczko ma dobrą lokalizację , więc oprócz przystępnej ceny to bardzo dobra okazja do zainwestowania.

Crevillent znajduje się 129 metrów nad poziomem morza, w Sierra de Crevillent, Alicante, w pobliżu jednej z najważniejszej metropolii w kraju. Jednocześnie jest usytuowane blisko morza i zarazem w bardzo cichym i górzystym środowisku naturalnym.

 

Elda

Elda jest miasteczkiem usytuowanym w pięknej Walencji , które zamieszkuje  ponad 25.000 mieszkańców, i w którym cena 1  metra kwadratowego jest najniższa w Hiszpanii (521,60 €). Znajduje się niedaleko Alicante, w regionie Vinalopó, do którego należy również Crevillent. Centrum miasta położone jest nad brzegiem rzeki o tej samej nazwie co region i jest otoczone górami.

Ontinyent

Ontinyent znajduje się w regionie Walencja należy do Doliny Albaidy i jest stolicą powiatu o tej samej nazwie. Miasto położone jest nad brzegiem rzeki Clariano i ma bardzo górzystą rzeźbę terenu. Masyw górski,  przy którym się znajduje to Sierra Grossa, natomiast średnia cena za metr kwadratowy wynosi 586,60 €.

Alcoi

Alcoy należy do Alicante i jest stolicą powiatu Hoya de Alcoy. Należy zauważyć, że oprócz tego, że jest jednym z najtańszych miast do zainwestowania w drugi dom w Hiszpanii. Alcoy  jest również jednym z najważniejszych ze względu na liczbę ludności w regionie  Walencji, znajduje się na wysokości 615 m n.p.m. w górzystym pięknym środowisku Średnia cena za metr kwadratowy w Alcoy wynosi 577,80 €.

 

Villarrobledo

Poza regionem Walencji w regionie  Kastylia La Mancha, w powiacie Albacete, znajduje się Villarrobledo. Miasto to graniczy z prowincjami Cuenca i Ciudad Real. Według najnowszych danych, jego populacja wynosi 25 317 mieszkańców. Znajduje się w najbardziej płaskiej części La Mancha i ma powierzchnię 862,41 km2. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 601,10 €.

 

 

Puertollano

Miasto Puertollano znajduje się również w Kastylia La Mancha, w centralnej części Ciudad Real, 37 km od stolicy prowincji w pobliżu rzeki Ojailén, na skraju masywu Sierra Morena. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 610,80 euro.

 

Najtańsze nieruchomości w Hiszpanii  i najdroższe miasta do zakupu nieruchomości .

Już wiemy, że najtańsze miasta do zakupu nieruchomości w Hiszpanii są w Alicante i w Walencji. Oznacza to, że region Walencja jest jednym z  najtańszych regionów w inwestowaniu w nieruchomości. To samo dotyczy Kastylia -La Mancha.

Według Ministerstwa Rozwoju i dla kontrastu, najdroższymi miastami, w których można kupić dom w Hiszpanii, biorąc pod uwagę tylko terytoria powyżej 25.000 mieszkańców i cenę za metr kwadratowy są: San Sebastian (3 437,30 EUR), San Cugat del Vallés (3 060,5 EUR), Barcelona (3 053,6 EUR), Santa Eulalia del Río (3 004,9 EUR), Ibiza (2 939 EUR) i Madryt (2 861,2 EUR).

 

 

img

Villlamar

Powiązane posty

Kamienie milowe na hiszpańskim rynku kredytów hipotecznych w ostatniej dekadzie

W tym tygodniu INE – urząd statystyczny w Hiszpanii, opublikował najnowsze statystyki...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Zakup mieszkań do wynajmu jako inwestycja w Hiszpanii, bije wszelkie rekordy i sięga 4,27mld (2019)

Zgodnie z danymi firmy konsultingowej CBRE, która podsumowuje inwestycje w nieruchomościach na...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Almeria, prowincja w Hiszpanii , gdzie najłatwiej jest zakupić nieruchomość

Mimo iż sytuacja rynkowa dotycząca wysokich czynszów nie jest zadowalająca,  prowincja Almeria...

Kontynuuj czytanie
przez Villlamar

Dołącz do dyskusji